Élet a pálya szélén: új gép, új karrier, avagy új élet Krakkóban.

0
358

Mennyből a pokolba.

Bár azt ígértem, hogy félévkor jelentkezek, de ennek a bejegyzésnek úgy éreztem meg kell születnie. A címe lehetne az is: mennyből a pokolba. De mi is történt? Ott hagytuk abba, hogy bár kiestem a Braga ellen az EL harmadik selejtezőkörében, ám a bajnokságban kezd magára találni a csapat. Mindezt a Lech legyőzésével jeleztük, és bizony megmaradt a lendület. A Piast H 2-0 és a Legia H 4-1 ellen igen simán nyertem otthon. Így a Lech Poznan mellett a Legiat is mint nagyobb skalpot sikerült begyűjtenem. Közben az Ostrowiec ellen a kupában egy felforgatott csapattal A 1-0, tovább is mentem. Ezek után jött a Wisla elleni vérre menő meccsem, és bár a Wisla a 14-ik helyen tanyázott, de ilyen meccseken ez nem jelent semmit. Féltem is tőle, de úgy voltam vele, ha ezt behúzzuk, akkor az még nagyobb energiát adhat a csapatnak. És bár csak 1-0 arányban győztünk idegenben, de a meccset végig irányítva millió helyzetet kidolgozva magabiztosan győztünk. Fél szemmel már előre tekintettem és láttam, hogy előttem a tabellán a második helyen a Górnik tanyázik, és én pont ellenük meccselek. Otthon. Mondom ez sima lehet, de pozitív mentalitás helyett kiegyensúlyozott mentalitással küldtem fel a csapatot a pályára. Mit ne mondjak. A kapujukhoz szegeztük őket az első 10 percben, a veterán középpályásom a 33 éves nyolcszoros válogatott Gol, hatalmas gólt lőtt a negyedik percben, a Górnik nem is tudott kijönni a kapuja elől. Na ahogy az lenni szokott ebből lett egy kontra és máris 1-1. Támadtunk tovább, és még egy kontra, 1-2, majd a 45-ik percben egy harmadik kontra 1-3. Ez kurvajó, de nincs minden veszve gondoltam. Mondom majd a második felesbe gatyába rázom a csapatot. Nos, a második félidőben a csapat kapura sem rúgott, ellenben kaptam még 3 gólt, így egy megalázó 6-1-es vereség lett a jutalmam. Csak pislogtam. Nem volt kiugróan szar osztályzat a csapatomon belül, egyszerűen csak ennyivel voltak jobbak a 90 perc alapján. Most vagy a jobb eredményeket nem tudták feldolgozni és elbizakodottá váltak erre a meccsre, bár ennek jelét nem láttam, vagy a 3-1-es első félidő adta meg nekik mentálisan. Ha esetleg valakinek van tippje szívesen veszem.

Kíváncsi vagyok a folytatásra, mert ez így morálisan eléggé karcos lehet a csapatra nézve.